Teşekkürler...

ILGIN DOĞAL TAŞ TAKI'yı tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

Öncelikle belirtmeliyiz ki; yapmış olduğunuz alışverişten çok ürünle birlikte gelen Çınar Ağacı tohumlarını dikmeye karar vermeniz bizi daha fazla mutlu etti. İnsanlığa böylesine büyük bir hediye vereceğiniz için şimdiden çok teşekkür ederiz.

Alışveriş yapan müşterilerimize ne hediye versek diye düşünürken "Doğal Ürünlerin Hediyesi de Doğal Olur" diyerek çıktık yola. Sonra önce aklımıza ülkemizde kesilen binlerce ağaç geldi. Üzüldük. Sonra Çınar Ağaçlarının gölgesinde geçen hoş sohbetli eski günler geldi. Sevindik, umutlandık ve dedik ki; "Neden herkes bu keyfi gelecek nesillere aktarmasın?" O halde bir Çınar Ağacı Nasıl Dikilir hemen öğrenelim.

 

Çınar Ağacı Nasıl Dikilir ?

Çınar ağacı tohumu serbest büyüdüğü zaman kalın dal, kısa gövde ve geniş tepe şeklinde büyür. Çınar Ağacı gövdesi ve dallarının rengi yeşilimsi gri veya açık gri gibidir. Çınar Ağacı yaprakları açık yeşil olur ve 5-7 lopludur.
Doğu çınarı türünün tam olgunlaşmış yaprağının alt yüzeyi neredeyse tamamen tüysüzdür. Yapraklarının eni 10-20 cm, boyu 3-8 cm ve dip tarafı huni gibi genişleyen formda tomurcuğu içerisinde saklayan bir sap sahibidir.

 

Çınarı Ağacı İklim Şartları Nelerdir ?

Çınarın tohumu ılıman iklimleri sever. Soğuğa dayanıklı olsa da, nem ihtiyacı fazladır. Çınar Ağacı kurak bölgelere de uyum sağlayabilir. Derin, kumlu, çakıllı ve kireçli verimli topraklarda gelişme gösterir. Şiddetli donlarda Çınar Ağacı zarar görebilir.

 

Çınar Ağacı Tohumu Nasıl Ekilir ?

Çınarı ağacı tohumları 24-48 saat arasında oda sıcaklığındaki bir suda bekletildikten sonra tüylü kısmı alta gelecek şekilde toprağa dikilmelidir. Tohumların üzerine çok az 1-2 mm kadar toprak serpilerek üzeri kapatıldıktan sonra her gün sulanmalıdır. Çınar Ağacı suyu sevmesine rağmen, diktiğiniz saksının dibinin delik olmasına özen gösteriniz. Hava almayan toprakta suyun içinde tohumlar ölebilir. Yaklaşık 15 gün gibi bir sürede çimlenmenin gerçekleşmeye başladığını göreceksiniz.

Doğaya yaptığınız ve yapacağınız her güzel katkı için şimdiden çok teşekkür ederiz.

 

ILGIN DOĞAL TAŞ TAKI

Çerez Kullanımı