Doğal Taş Hediye Rehberi

 

Hediye almak başlı başına zorlukları olan, karar vermekte en çok zorlanılan, acaba beğenir mi düşüncesinin bir an aklınızdan çıkmadığı bir aktivite. Eğer almak istediğiniz şey Doğal Taş ise ve “Doğal Taş Hediye Almak” sizi daha çok korkutuyorsa bu rehber tam size göre. Kendinize, sevgilinize, arkadaşlarınıza veya sevdiklerinize doğal taş hediye etmeden önce bilmeniz gereken iki önemli noktadan biri “Doğal Taşlar Nereden Alınır?” diğeri ise “Doğal Taşlar Neye Göre Seçilir?” Bu rehber hediye alırken dikkat edilmesi gerekenler kılavuzundaki önemli bir maddeyi daha tamamlamanız için hazırlandı.

 

Doğal Taşlar Nereden Alınır?

Doğanın en güzel armağanlarından olan Doğal Taşlar, milyonlarca yıllık doğa mirasını içinde taşıyan ve her biri eşsiz enerjileriyle, şekilleri ve doğal taş özellikleri ile özel bir yere sahiptir. Öyle ki antik mısırlılar doğal taş özellikleri nedeniyle Sitrin taşını alışverişleri sırasında para yerine kullanıyorlarmış. Kasalarından eksik olmayan Sitrin taşı özellikleri bakımından da para çeken taş, para taşı olarak da günümüze kadar namını korumuş. Yüzyıllardır insanların hayatında bir şekilde olmayı başaran bu taşlar günümüzde yarı değerli taşlar olarak mücevher yapımından, süs eşyası yapımına ve hatta fabrikalarda bile sanayi ürünlerinde tercih edilmeleri nedeniyle sık sık kullanılmaktadır. Çoğunluğu ithal edilse de az bir kısmı ülkemizde de çıkartılmaktadır.

Doğal taşları pek çok internet sitesinden, online pazar yerlerinden ve mağazalardan alabilirsiniz. Ancak, günümüzde yaygınlaşan online ticaret sayesinde şu an da bu yazıyı okumak üzere açmış olduğunuza göre bir çok insan gibi siz de online olarak satın alıp sahip olabileceksiniz.

 

Doğal Taşlar Neye Göre Seçilir?

Doğadaki her madde gibi doğal taşlar da oluştukları atomlardan kaynaklı sahip oldukları enerjileri sayesinde bir titreşime ve doğal taş özelliklerine sahiptir. Bu titreşim sayesinde pek çok zaman bir şeyi severiz veya sevmeyiz, beğeniriz veya beğenmeyiz. İşte bize bu kararı vermemizde önemli rol oynayan şey maddenin enerjisidir. Doğal taşlarda da aynı şey geçerlidir. Sahip olduğunuz enerji ve frekans ile uyumlu olan taş size en güzel doğal taş, o taşın rengi en güzel renk olarak görünecektir. Birçok doğal taş uzmanının aynı noktada birleştiği gibi görünce size en güzel görünen, sizi kendine en çok çeken taş sizin taşınızdır.

Doğal taş seçerken kullanılan tek yöntem elbette sadece bu değil. Doğduğumuz gün, doğduğumuz saat yani kısaca burcumuz ve yükselenimiz, yıldız haritamız da taş seçiminde rol oynayabilir. Ancak her zaman esas olan taşın sizi kendine çekmesi ve beğenmenizdir.

Doğal taşların özellikleri ve doğal taşların faydaları da doğal taş seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Öyle ki bazı durumlarda kullanılmaması gereken taşlar veya özellikle kullanılması gereken taşları bilmek gereklidir. Kuvars taşı gibi, altın ve gümüş gibi metallerin doğal taş etkilerini arttırdığı ve doğal taş faydalarını, doğal taş özelliklerini daha iyi gösterebilmelerinde önemli rol oynamaktadır.  Tüm bu bilgiler sevdikleriniz için hediye seçerken işinize çokça yarayacaktır.

 

Doğal Taş Hediye Nasıl Seçilir?

Kendimize, sevdiğimize, sevdiğimize arkadaşımıza hediye alırken taşların nasıl seçileceğini öğrendik. Şimdi sırada hediyeyi seçmekte. Hediye seçerken filtreleme yöntemini seçmek size zaman kazandıracaktır. Aynı zamanda ortaya çıkabilecek kararsızlıkların da önüne geçmek için faydalı olabilir.

Filtrelemeye başlarken cinsiyet, hangi doğal taş özelliğine göre seçileceği ve doğal taşların faydaları bakımından nerede kullanılması gerektiği (Kolye, zihin, beyin, baş ve boyunla alakalı yerlerin fayda görmesi gibi) konuları gibi özellikleri de filtrelemek için kullanırsanız ne alacağınız konusunda çok hızlı bir şekilde karar vermenize yardımcı olabilir.

Örneğin; Stres, uykusuzluk gibi sorunlar yaşayan eşinize bir doğal taş hediye almak istediğinizde. Uyku, Stres gibi durumların zihinsel sorunlar sebebiyle çoğunlukla ortaya çıktığını da göz önünde bulundurarak, doğal taş kolye veya doğal taş kolye ucu şeklinde bir hediye seçeceğinizi hızlıca kararlaştırabilirsiniz. Doğal taşların faydaları bakımından da hangi taşların kullanılabileceğini belirleyerek kolay bir hediye seçme sürecine sahip olabilirsiniz.

 

Kişiye Özel Doğal Taş Tasarım Hediye Yaptırabilir Miyim?

Ilgın Doğal Taş Takı olarak sizin ihtiyaçlarınıza ve doğal taşların özelliklerine göre isteğe bağlı özel tasarım doğal taş takılar yapıyoruz. Renk ve cinsiyet uyumu, doğal taş özelliklerine göre bir araya getirilmesi konusunda da bizlere istediğiniz zaman whatsapp veya mail yolu ile ulaşabilirsiniz. Bu sayede kişiye özel bir hediye yaptırarak eşsiz bir hediye alma şansına da sahip olabilirsiniz. İstediğiniz özellikteki taşlar sizin için bir araya getirilerek doğal taş kolye ve doğal taş bileklik gibi ürünlerinizi yaptırabilir, unutulmaz bir hediye ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Çerez Kullanımı