Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir ?

 

Doğal Taşlar Neden Temizlenmelidir ?

Doğal Taş Takıların Yapımı ve işlenmesi aşamasında, dükkanlarda satış aşamasında bir çok el ve farklı enerjilere temas etmesi sebebiyle almış olduğunuz taştan size geçebilecek tüm olumsuz enerjileri kendinizden uzak tutmak için Doğal Taş Temizleme işlemini yapmanız gerekebilir. Örneğin; aşırı stres yüklü bir kişinin almış olduğunuz taşla sizden önce temas etmesi neticesinde taşa geçen tüm olumsuz ve stres yüklü enerji size de geçerek zarar verebilir. Tüm bu riskleri ortadan kaldırmak için Doğal taşların temizlenmesi gereklidir.

Doğal taşların temizlenmesi ve yeniden şarj edilmesi büyük bir ihtiyaçtır. Sitrin ve Kyanit taşları temizlenmeye ihtiyaç duymayan ender taşlardır. Şeffaf Kuvars taşı ve Karnelyan diğer taşları temizleme özelliğine sahiptir. Ancak diğer taşları temizlemeden önce mutlaka bu taşları temizlemelisiniz.

Doğal Taş Temizleme Nasıl Yapılır ?

Doğal taşları temizlemek için bir kaç yöntemden bahsedebiliriz. Bunlar; doğal taşları akan suda yıkamak, deniz suyuna veya tuzlu suda bir müddet bekletip çıkartmak, Kuvars taşı veya Karnelyan taşı ile birlikte temizlemek ve  toprağa gömerek bir süre bekletmek yeterli olabilir.

Doğal taşlar nasıl temizlenir başlıklarını biraz daha açmak ve detaylarıyla sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Doğal Taşları Akan Suda Yıkamak

Doğal nasıl temizlenir konu başlıklarının ilki Doğal Taşları Akan Suda Yıkamaktır. Doğal taşları akan suda temizlemekte anlatılmak istenen aslında çitilemek ve dezenfekte etmek değil, negatif enerjilerin taştan uzaklaştırılmasıdır. Bunun gerçekleşmesi için de akan suyun altında bir süre taşların tutulması kötü enerjilerin uzaklaşması için yeterli olacaktır.

Burada dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de şudur ki kozmetik, deterjan ve insan tenindeki doğal sıvılar (Ter, Gözyaşı vb.) taşın yapısınız zamanla bozabileceği için mümkün oldukça uzak tutulmalıdır.

Doğal Taşları Deniz Suyu veya Tuzlu Suda Temizlemek

Doğal taşlar yapıları gereği minerallerden oluşmuştur. Doğal Taşlar da kendileri gibi mineral yapıdaki tuzlu su veya deniz suyu içerisinde bir gece kadar bekletilerek temizlenebilir. Tuzlu sudan çıkardıktan sonra taşların üzerinde kalabilecek tuzların temizlenmesine dikkat edilmelisiniz. Aksi halde taşların çizilmesine neden olabilirler.

Doğal Taşları Toprakla Temizlenmek

Doğal taşların temizlenmesiyle alakalı çokça kullanılan yöntemlerden biri de toprağa gömerek temizlenmesidir. Negatif enerji yüklü doğal taşınızı bir gece kadar toprağa gömmek tıpkı biz insanların da yalınayak toprağa basarak kendi enerjisini nötrlemesi gibi taşın üzerindeki kötü enerjilerin toprağa geçmesiyle temizlenmesini sağlayabilir.

Doğal Taşların Kuvars veya Karnelyan Taşı ile Temizlemek

Doğal taşların nasıl temizleneceğiyle alakalı son önerimiz ise Kuvars veya Karnelyan taşı ile doğal taşların temizlenmesidir. Kuvars taşı veya Karnelyan taşını temizlemek istediğiniz taşlarla temas edecek şekilde bir kese içinde bir araya koyarsanız temizleme işlemi gerçekleşebilir.

Doğal Taşlar Nasıl Şarj Edilir?

Doğal taşların enerjilerinin yenilenmesi ve şarj edilebilmesi için bir kaç saat güneş ışığı veya ay ışığında özellikle dolunayda bekletmek enerjilerinin yenilenmesi için çok önemlidir.

Çerez Kullanımı