Doğal Taş İksir Nedir ?

Doğal taşların titreşimleri olduğu ve bu titreşimleri farklı şekillerde kullanarak Doğal Taşların Faydalarını ortaya çıkartılabilir. Doğal taş iksir ise tam burada devreye giriyor. Doğal taş iksir, taş toksik olmadığı sürece dahili olarak da kullanılabilir, ortama püskürtülebilir veya banyo suyuna eklenebilir.

Doğal Taşlardan Nasıl İksir Yapılır ?

Doğal taş iksir yapmadan önce kolay ufalanmayacak bir doğal taşı temizledikten sonra içme suyu dolu bir cam kayese koyulur. (Eğer doğal taşınız ufalanan veya küçük parçalardan oluşuyorsa önce minik bir cam kavaoza koyduktan sonra içme suyu bulunan kaseye koyun.)

Bu kaseyi 12 saat gün ışığı altında bırakın. 12 saatin sonunda taşı suyun içinden çıkartarak ağzı sıkı kapanabilecek bir şişe içine aktarabilirsiniz. Serin ve karanlık biryerde saklanması ve en fazla 1 hafta kullanılması gerekmektedir.

Taşın çeşidine göre ortama püskürterek, yemeğe veya suya damlatılarak kullanılabildiği gibi deriye sürerek de kullanılabilir.

Doğal Taşlar Hakkında yazımızdaki doğal taşların özellikleri içerisinde *iksir ile belitilen madelerdeki gibi kullanılmasına dikkat edilmelidir.

Çerez Kullanımı