Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir ?

Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir sorunusundan önce doğal taşlar neden temizlenir sorusunun yanıtını verelim. Doğal Taşlar, işlenmesi ve Doğal Taş Bileklik, kolye gibi takı ve aksesuar aşamasına gelene kadar, dükkanlarda satış aşamasında bir çok el ve farklı enerjilere temas eder. Almış olduğunuz taştan size geçebilecek tüm olumsuz enerjileri kendinizden uzak tutmak için Doğal Taşlar temizlenmelidir. Örneğin; aşırı stres yüklü bir kişinin almış olduğunuz taşla sizden önce temas etmesi neticesinde taşa geçen tüm olumsuz ve stres yüklü enerji size de geçerek olumsuz etki edebilir. Tüm bu riskleri ortadan kaldırmak için Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir konusuna özen göstermek gereklidir.

Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir konusuna dikkat etmek ve yeniden şarj edilmesi büyük bir ihtiyaçtır. Sitrin Taşı ve Kyanit Taşı temizlenmeye ihtiyaç duymayan ender taşlardır. Şeffaf Kuvars Taşı ve Karnelyan diğer taşları temizleme özelliğine sahiptir. Ancak diğer Doğal Taşlar temizlemeden önce mutlaka bu taşları temizlemelisiniz.

Doğal Taş Temizleme Nasıl Yapılır ?

Doğal Taş Temizleme için bir kaç yöntemden bahsedebiliriz. Bunlar; Doğal Taşlar akan suda yıkanarak, deniz suyuna veya tuzlu suda bir müddet bekletip çıkartarak, Kuvars taşı veya Karnelyan taşı ile birlikte temizleyerek ve toprağın altında bir süre bekletmek olarak sayılabilir. Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir başlıklarını biraz daha açmak ve detaylarıyla sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Doğal Taş Temizleme Akan Suda Yıkamak

Doğal Taş Temizleme konu başlıklarının ilki Doğal TaşTemizleme Akan Suda Yıkamak. Doğal Taşlar akan suda temizlemekte anlatılmak istenen aslında çitilemek ve dezenfekte etmek değil, negatif enerjilerin taştan uzaklaştırılmasıdır. Bunun gerçekleşmesi için de akan suyun altında bir süre taşların tutulması kötü enerjilerin uzaklaşması için yeterli olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de şudur ki kozmetik, deterjan ve insan tenindeki doğal sıvılar (Ter, Gözyaşı vb.) taşın yapısınız zamanla bozabileceği için mümkün oldukça uzak tutulmalıdır.

Doğal Taş Temizleme Deniz Suyu veya Tuzlu Suda Temizlemek

Doğal Taş Temizleme işlemi, taşların yapıları gereği minerallerden oluşması nedeniyle Doğal Taşlar da kendileri gibi mineral yapıdaki tuzlu su veya deniz suyu içerisinde bir gece kadar bekletilerek temizlenebilir. Tuzlu sudan çıkardıktan sonra taşların üzerinde kalabilecek tuzların temizlenmesine dikkat edilmelisiniz. Aksi halde taşların çizilmesine neden olabilirler.

Doğal Taş Temizleme Toprakla Temizlemek

Doğal Taş Temizleme ile alakalı çokça kullanılan yöntemlerden biri de Doğal Taşlar toprağa gömerek bir süre bekletilmesiyle gerçekleşir. Negatif enerji yüklü Doğal Taşlar bir gece kadar toprağa gömmek tıpkı biz insanların da yalınayak toprağa basarak kendi enerjisini nötrlemesi gibi taşın üzerindeki kötü enerjilerin toprağa geçmesiyle Doğal Taş Temizleme sağlanabilir.

Doğal Taş Temizleme Kuvars veya Karnelyan Taşı ile Temizlemek

Doğal Taş Temizleme ile alakalı son önerimizde ise Kuvars Taşı veya Karnelyan taşı ile Doğal Taşlar temizlenebilir. Kuvars taşı veya Karnelyan taşını temizlemek istediğiniz taşlarla temas edecek şekilde bir kese içinde bir araya koyarsanız Doğal Taş Temizleme işlemi gerçekleşebilir.

Doğal Taşlar Nasıl Şarj Edilir?

Doğal Taşlar enerjilerinin yenilenmesi ve şarj edilebilmesi için bir kaç saat güneş ışığı veya ay ışığında özellikle dolunayda bekletmek enerjilerinin yenilenmesi için çok önemlidir.


Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü