Doğal Taşların Bakımı Nasıl Yapılır ?

Doğal Taşların Bakımı

Doğal Taşların Bakımı, doğal taşların faydaları ve doğal taşların özellikleri kadar önemlidir. Mineral yapıdan oluşan Doğal Taşlar farklı sertliklere sahiptir. Bazı doğal taşlar kolay çizilebilir, kırılabilir veya ufalanırken, çok sert ve dayanıklı taşlardan bahsetmek de mümkündür. Doğal taşların sertliklerine hakim olmanızı beklememekle birlikte doğal taşların bakımı açısından önemli olabilir.

Doğal taşlarınız kolayca çizilebilir veya zedelenebilir, sivri uçları kırılabilir. Genellikle yuvarlak taşlar daha dayanıklıdır. Yuvarlak taşlar, diğer taşlar arasında uzun zaman boyunca dönmeleri sayesinde daha da dayanıklı hale gelir. Günümüzde tamburlama dediğimiz işlem de tam olarak doğal bir sürecin hızlandırılmış halidir. Günler, aylar boyunca birbirlerine sürten çarpan taşlar hem daha dayanıklı hem de daha pürüzsüz bir hal alır. Deniz kıyısında toplamaktan mutlu olduğunuz muhteşem çakıl taşlarını oluşumu buna bir harika örnektir.

Doğal Taşlar Nasıl Saklanmalıdır?

Doğal taşlar ve doğal taş takıların bakımı gibi saklama koşulları da önemlidir.

Doğal taşların bakımı saklama anında ve aslında her an yapılmalıdır. Örneğin kullanmadığınız doğal taşlarınızı kadife veya ipek bir beze sararak koruyabilirsiniz. Bu yöntem aynı zamanda taşınızın çevredeki kötü enerjileri de çekmesine engel olur.

Doğal Taş Takıların Bakımı sadece muhafaza ederken değil kullandıktan sonra da aynı hassasiyetle devam etmelidir. Doğal taşlarınızı veya Doğal Taş Takılarınızı ilk aldığınız andan itibaren özenle saklamalısınız. Doğal taşlarınızı ve doğal taş takılarınızı kullandıktan sonra da aynı hassasiyetle temizleyerek muhafaza etmelisiniz. Eğer doğal taşların nasıl temizlendiği ile ilgili bilgiye ihtiyacınız olursa Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Mutlu Alışverişler Dileriz.


Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü